Úvod

O mně

Služby

Reference

Kvíz – archetyp podnikatele

Blog

Kontakt

Služby

Tvorba webů

Pronájem webů

Údržba webů

Podpora při tvorbě webu svépomocí

Individuální konzultace

Kurz: Vylepšete svůj web teď hned

Kurz: Tvorba webu od A do Z s Divi

Kurz v přípravě. Přihlásit se

ONEBIT hosting nyní nabízí slevu
na všechny balíčky až 40 %

Vrátit se do Blogu

Kategorie: Divi
10 skvělých změn, které přijdou v aktualizacích Divi tento rok
Hedviga Nosáľová | 3. 5. 2021

Včera jsem dávala do skupiny Divi CZ/SK příspěvek, že se chystají skvělé změny, které konečně potěší i techničtěji založené webmastery. Dlouhou dobu se Elegant Themes (vývojáři stojící za Divi šablonou) zaměřovali na přidávání různých animací a vcelku-k-ničemu-novinek. Protože je známá věc, že šablona nepatří k těm nejrychlejším, je vylepšení rychlosti zásadním bodem, na který jsme dlouho netrpělivě čekali.

K rychlosti Divi jsem napsala dva články: Ultimátní návod na zrychlení webu a po diskuzi ve skupině i Jak odstranit nepoužívané CSS.

Tyto věci se pravděpodobně budou vydávat ve vlnách. Nečekejte, že se vše vypustí najednou. Počítám, že začnou vypouštět novinky v druhé polovině roku. A my se mezitím můžeme připravit na to, že budeme mít dost práce (je pravděpodobné, že některé weby se rozsypou).

Ve zkratce, co se změní v rámci rychlosti a další novinky:

 • Bude načítávat jen ten modul a layout, který je reálně na webu použitý
 • TTFB (time to first byte) – prvotní odezva serveru se z tragických 2000 ms, sníží na běžných 500 ms.
 • Nebudou se načítat CSS a JS, které se nepoužívají (nemusí jít nutně o moduly, ale třeba něco z nastavení)
 • Vylepší se kritické CSS (do hlavičky (<head>) webu se dynamicky vloží to CSS, které je reálně použito nad záhybem stránky, zbytek, který je použitý pod záhybem, do těla (<body>))
 • Každý page builder je složený ze shortcodů, u Divi to prý má být minulostí (tohle bude podle mě ta nejtěžší část) – tím, že se přejde na lepší formát ukládání dat se stane šablona rychlejší
 • Nové moduly pro Woocommerce – bude možné upravovat stránky pokladny, košíku a další
 • Elementy vytvořené v Theme Builderu (záhlaví, zápatí,..) se budou moci upravovat i z konkrétní stránky (nebude nutné uložit práci a jít do nastavení Theme Builderu)
 • Kondicionální zobrazení – lepší práce s conditional fields
 • Nové ikony
 • Masky (vrstvy) pro pozadí – různé bubliny a další “in” tvary. Nevnímám za důležité
 • Lepší gradienty – budeme moci vytvářet lepší gradienty z více barev

Změna na závěr – už žádná doživotní licence?

Asi je nám jasné, že Elegant Themes jsou opravdu dříči, ač někteří uživatelé si pořád myslí, že dělají málo. Já si to ale nemyslím. Odvádí úžasnou práci. A pokud letos vydají postupné inovace pro zvýšení rychlosti – tato šablona se stane bezkonkurenční.

Tolik práce si zaslouží více peněz. Je tedy pravděpodobné, že do budoucna se pro nové zákazníky (ne pro stávající) změní cenový plán a už nebude k dispozici doživotní licence na nekonečno webů. Určitě by dávalo smysl mít doživotní licenci a tím i nadále konkurovat Elementoru, ale ne pro nekonečno webů.

20% tajná sleva na Divi šablonu

Mám k dispozici NIKDY NEKONČÍCÍ tajnou slevu. Nikde se nepromuje. A nemusíte čekat na další akci (Black Friday, narozeninovou,..).

Pokud nad touto šablonou uvažujete, tak myslím, že je skvělý čas na to, udělat konečné rozhodnutí. Uvidíme, jaké změny nám vývojáři připraví tento rok, co se ceny pro nové uživatelé týče. Proto je nejlepší zakoupit teď. Takhle jsem olitovala už mnoho pluginů, které se z doživotní licence změnili na každoroční : /.

Děláte si web svépomocí?
Přidejte se do Facebookové komunity

Podporující a příjemná atmosféra s dalšími lidmi, kteří řeší stejné otázky jako vy. Probíráme vše v rámci podnikání a tvorby webu.

Další články

20% TAJNÁ sleva na Divi šablonu BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ

20% TAJNÁ sleva na Divi šablonu BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ

Táto nabídka se nikde nepropaguje, není na očích. Získala jsem pro vás možnost si pořídit Divi za zvýhodněnou slevu 20 % bez časového omezení. Pro získání tajné slevy mě kontaktujte Co všechno získáte: Šablonu DiviPlugin Divi builder (to moc nevyužijete, ale máte to...

číst více
PurifyCSS – jak odstranit nepoužívané CSS

PurifyCSS – jak odstranit nepoužívané CSS

Tohle je doplnění článku Divi: ultimátní návod na optimalizaci rychlosti. Protože se ve skupině množí dotazy, jak přesně provést odstranění nepoužívaného CSS, pokusím se udělat návod. Hned zkraje napíšu, že ANO, musíte používat child themu a ANO musíte vložit kód,...

číst více
Onebit hosting: Skvělá volba pro váš web

Onebit hosting: Skvělá volba pro váš web

Ano, Onebit hosting miluju! A protože vím, že téma hostingu řeší téměř každý, ráda bych tento článek věnovala jednomu, který využívám pro 98 % webů mých klientů. Proč jsem si oblíbila Onebit? JednoduchostCo opravdu nesnáším je zastaralost a složitost. Onebit má...

číst více
Získejte Divi s 20% letní slevou! Končí 1.9.2020

Získejte Divi s 20% letní slevou! Končí 1.9.2020

Máme tady další slevu na Divi. Získejte tuto šablonu s 20% slevou (anebo si počkáte na Black Friday?). Získáte: Šablonu Divi Plugin Divi builder (to moc nevyužijete, ale máte to také)Extra šablona (opuštěný synek vývojářů, ale dostačuje pro magazínové weby)100+...

číst více