WEB JE PŘESUNUTÝ NA NOVOU ADRESU NOSALOVA.COM

Uzavřená sekce pro účastníky kurzu funguje standardně.
Články na blogu jsou stále přístupné.

10 skvělých změn, které přijdou v aktualizacích Divi tento rok

Hedviga Nosáľová | 14. 5. 2021

Včera jsem dávala do skupiny Divi CZ/SK příspěvek, že se chystají skvělé změny, které konečně potěší i techničtěji založené webmastery. Dlouhou dobu se Elegant Themes (vývojáři stojící za Divi šablonou) zaměřovali na přidávání různých animací a vcelku-k-ničemu-novinek. Protože je známá věc, že šablona nepatří k těm nejrychlejším, je vylepšení rychlosti zásadním bodem, na který jsme dlouho netrpělivě čekali.

K rychlosti Divi jsem napsala dva články: Ultimátní návod na zrychlení webu a po diskuzi ve skupině i Jak odstranit nepoužívané CSS.

Tyto věci se pravděpodobně budou vydávat ve vlnách. Nečekejte, že se vše vypustí najednou. Počítám, že začnou vypouštět novinky v druhé polovině roku. A my se mezitím můžeme připravit na to, že budeme mít dost práce (je pravděpodobné, že některé weby se rozsypou).

Ve zkratce, co se změní v rámci rychlosti a další novinky:

 • Bude načítávat jen ten modul a layout, který je reálně na webu použitý
 • TTFB (time to first byte) – prvotní odezva serveru se z tragických 2000 ms, sníží na běžných 500 ms.
 • Nebudou se načítat CSS a JS, které se nepoužívají (nemusí jít nutně o moduly, ale třeba něco z nastavení)
 • Vylepší se kritické CSS (do hlavičky (<head>) webu se dynamicky vloží to CSS, které je reálně použito nad záhybem stránky, zbytek, který je použitý pod záhybem, do těla (<body>))
 • Každý page builder je složený ze shortcodů, u Divi to prý má být minulostí (tohle bude podle mě ta nejtěžší část) – tím, že se přejde na lepší formát ukládání dat se stane šablona rychlejší
 • Nové moduly pro Woocommerce – bude možné upravovat stránky pokladny, košíku a další
 • Elementy vytvořené v Theme Builderu (záhlaví, zápatí,..) se budou moci upravovat i z konkrétní stránky (nebude nutné uložit práci a jít do nastavení Theme Builderu)
 • Kondicionální zobrazení – lepší práce s conditional fields
 • Nové ikony
 • Masky (vrstvy) pro pozadí – různé bubliny a další “in” tvary. Nevnímám za důležité
 • Lepší gradienty – budeme moci vytvářet lepší gradienty z více barev

Změna na závěr – už žádná doživotní licence?

Asi je nám jasné, že Elegant Themes jsou opravdu dříči, ač někteří uživatelé si pořád myslí, že dělají málo. Já si to ale nemyslím. Odvádí úžasnou práci. A pokud letos vydají postupné inovace pro zvýšení rychlosti – tato šablona se stane bezkonkurenční.

Tolik práce si zaslouží více peněz. Je tedy pravděpodobné, že do budoucna se pro nové zákazníky (ne pro stávající) změní cenový plán a už nebude k dispozici doživotní licence na nekonečno webů. Určitě by dávalo smysl mít doživotní licenci a tím i nadále konkurovat Elementoru, ale ne pro nekonečno webů.

TAJNÁ 20 % SLEVA NA DIVI

Využijte (dokud to jde) 20% slevu na Divi šablonu. Nezískáte jen Divi, ale také prémiové pluginy Bloom a Monarch a magazínovou šablonu Extra.

Pokud nad touto šablonou uvažujete, tak myslím, že je skvělý čas na to, udělat konečné rozhodnutí. Uvidíme, jaké změny nám vývojáři připraví tento rok, co se ceny pro nové uživatelé týče. Proto je nejlepší zakoupit teď. Takhle jsem olitovala už mnoho pluginů, které se z doživotní licence změnili na každoroční : /.

Přečtěte si také…

Divi Anniversary sleva

Nyní probíhá 20% sleva na šablonu Divi. Získejte ji, dokud akce neskončí. Máte čas do konce dubna 2022. Přemýšlíte, jestli je Divi pro vás vhodná šablona? Možná vám tyto články v rozhodování pomohou: https://hedviga-nosalova.cz/divi-recenze/...

read more

Najdete tady…

Rubriky v blogu

Vše, co souvisí s podnikáním. Občas sdílím zajimavý příběh a zkušenosti.

Divi využívám pro 99 % projektů mých klientů a mohu ji doporučit každému. Píšu o zajímavých tématech ohledně této šablony.

Články na různá témata týkající se tvorby webu.

Vytvářím si vlastní knihovnu různých kódů, které jsou užitečné pro tvorbu webů.

Slevy a akce

Akce a doporučení na hostingy, šablony, pluginy, nástroje, kurzy. Vše, co se podnikatelům hodí.

Nástroje

Seznam nástrojů pro podnikání a vzdělávání.

Facebook skupiny

Jediná a největší poradna čiště pro Divi na našem území. Jsem moderátorem.

Zajímavé informace ohledně tvorby webu – WordPress, Divi, design.