WEB JE PŘESUNUTÝ NA NOVOU ADRESU NOSALOVA.COM

Uzavřená sekce pro účastníky kurzu funguje standardně.
Články na blogu jsou stále přístupné.

FAQ

Odpovědi na vaše časté otázky.

Tvorba webu

Kolik stojí tvorba webu?

Cena není u mě tajemstvím. Ve všem, co dělám, se snažím být co nejvíce transparetní vůči klientovi. Na stránce o tvorbě webu se můžete podívat na aktuální ceny.

Nečekjte prosím jasné cenové balíčky. Každý projekt a každý klient je originální, má jiné požadavky, jiné podklady a každá spolupráce probíhá trošku jinak. Dobrá rada pro vás: pokud uvidíte na nějakých webech webotvůrců jasné cenové balíčky, škrtněte ho ze seznamu potenciálních dodavatelů – tedy v případě, že nehledáte šablonovité a nekvalitní řešení.

Já vám napíšu, na základě poptávky, cenový rámec (rozpětí) ve kterém se budeme pohybovat (například 35 – 40tis) – a tuto cenu nepřesáhnu. Pokud ano, jde to na můj vrub (pokud změníte v průběhu spolupráce požadavky, cena navíc se vypočítá – procesy mám ale takové, že zadání ani cena se v průběhu nemění.

Co vše je součástí tvorby webu?

Všechny úkony jsem sepsala do tohoto přehledného PDF dokumentu.

Jaký je průběh spolupráce?

I toto jsem vám napsala do přehledného dokumentu. Chci, abyste měli celkový obraz o tom, jak tvorba webu probíhá. Určitě oceníte smysl pro řád a promyšlený proces – díky kterému naše spolupráce půjde jako po másle.

Podívat se na průběh spolupráce

 

Za jak dlouho budu mít web hotový?

Vypuštění webu závisí na těchto faktorech:

Dodání podkladů

Podklady ke své práci potřebuji a nejde to jinak. Vaše účast je tedy velmi důležitá. Pokud mi všechny podklady dodáte najednou, brzy a v kvalitě, jakou pro výkon své práce potřebuji, bude web i brzy hotov. 

Komunikace

Další bod, který závisí na vás. Pokud se mnou budete komunikovat aktivně, web bude brzy hotov. Zažila jsem bohužel i situace, kdy komunikace a dodání podkladů se táhly měsíce – web, který by byl hotový do měsíce, se vypustil až za půl roku. Toto není win-win situace ani pro vás, ani pro mě. 

Kapacita

Občas mám práce nad hlavu a občas mám kapacitu volnější. A občas mi přijde do cesty nějaká urgence na webech dlouhodobých klientů, které musím okamžitě řešit. Tak či tak, dozvíte se, zda dokážu vámi stanovený deadline splnit už při prvotní poptávce. 

____________

Určité úseky zakázky jsou rychlé – protože mám v nich praxi. Určité úseky vyžadují aktivní spolupráci. A určité úseky záleží na třetí straně (např. výroba loga, textů, programování). Weby, které většinou dělám jsou vypuštěné po jednom až po šesti měsících. Čím složitější, tím je doba dodání samozřejmě delší.

Co vám mám napsat do prvotní poptávky?

Nevíte, co napsat do poptávky? Abych mohla zhodnotit náročnost projektu a napsat cenový odhad, potřebuji od vás informace. Snažím se vám věci co nejvíce zjednodušit, takže jsem vám všechno sepsala do přehledného PDF, které si můžete stáhnout a doplnit, anebo mi poslat jen odpovědi na relevantní otázky. Toto nám zefektivní celou spolupráci a vy rychleji dostanete ode mě nabídku.

Otevrít PDF soubor

Kolik revizí designu je v ceně zakázky?

Většinou počítám s tím, že v rámci zakázky budou 4 revize.

V rámci úvodní strany jsou 2 kola revizí. Nejprve udělám “nástřel ”designu > revize > úprava > revize > úprava

Následně začnu designovat zbytek webu (všechny stránky). Zde jsou 2 kola revizí.
Nadesignování > revize > úprava > revize > úprava.

Více revizí beru jako vícepráce a účtuji je hodinovou sazbou 900 Kč.

Pronájem webu

Jaká je minimální doba pronájmu?

Doba pronájmu je minimálně 3 roky. Po této době je možné web odkoupit, anebo pokračovat ve spolupráci. Jsem maximálně transparentní a rozhodně vám nebudu držet právo na to, si vzít web plně pod svá křídla.

Opravdu budete k dispozici?
Samozřejmě. Jak služba stojí, tak to i je. Takže za měsiční poplatek vám vytvořím web, který poté budu udržovat po technické stránce a spravovat.

Služba je vhodná pro dynamické klienty, kteří co měsíc – dva potřebují mou službu. Je jedno, jestli se jedná o tvorbu marketingových landing pages, správu kurzů, přidání / odebrání stránky, a cokoliv dalšího. Přednostně vám budu k dispozici.

Jaká je cena odkupu?
Během spolupráce si vedu evidenci toho, jaké úkony jsem za 3 roky na webu provedla a rozdíl mezi zaplacenou částkou a těmito úkony bude cena k odkupu. Může se jednat o 1tis, nebo i 10tis. Pokud ve spolupráci budete chtít pokračovat, je to samozřejmě možné.
Nemůžu vám dál platit...
Stát se v životě podnikatele může cokoliv a naprosto tomu rozumím. Určitě ale vy budete rozumět tomu, že i já jsem podnikatel a ne charita, ani Matka Tereza.

Ctím čestnost, jak v běžném životě, tak v podnikání a za služby jiným platím okamžitě, bez ohledu na to, v jaké situaci se nacházím. Pokud odvedli práci, mají dostat zaplaceno.

Pokud budu mít od vás 3 nezaplacené faktury, ukončuji spolupráci s tím, že dopočítám cenu k odkupu, kterou bude nutné společně s nezaplacenými fakturami uhradit.

Po úhradě je web plně váš a dostanete administrátorské přístupy a předávací protokol.

Údržba webu

To mě budete zavalovat reporty?

Nebudu, nebojte se. Technická údržba webu není o reportech, ale o tom, že web zůstane stejně kvalitní a funkční. Když jsem si myslela, že reporty klienty možná budou zajímat – nezajímají. Je jedno, jestli jeden měsíc strávím 3 hodiny údržbou a další jen 50 minut. Urgenty řeším, technické chyby způsobené aktualizací rovněž, a další věci také. Proto nějaké grafy se stráveným časem, nebo s tím, kolik IP adres fake botů jsem dala na blacklist vás zajímat nebudou a nejsou pro vás důležité. 

Mějte čistou hlavu a věnujte se svému podnikání, o ty technické se postarám já bez toho, abych vás otravovala : ).

Platí se měsíc dopředu?
Ano, údržbou webu vás k ničemu nepřivazuji. Nezaplatíte údržbu na další měsíc – nebude další měsíc žádná údržba. Je to tak jednoduché.
O web se mi bude starat jiný webmaster
Pokud vyměníte webmastera, který se vám o web bude starat, předám veškeré přístupy a protokol.
Co když nechci žádnou údržbu?
Pokud na údržbu chcete kašlat – nevyplatí se vám to. Sice weby nedělám takové, které se rozpadnou po pár měsících, ale stačí jedna kritická aktualizace a přestane vám jet důležitá funkce, nebo je potřeba něco upravit v konfiguraci.

Mí klienti webem vydělávají a je pro ně důležitým marketingovým kanálem. Proto takových otázek moc nedostávám.

Pokud ale opravdu nechcete nikoho platit, můžu vám udělat a poslat video za 900 Kč, ve kterém vám vysvětlím základy údržby (zacházet do úplných technikáliích, které znají lidé v oboru, nebudu, protože to nebude pro vás strávitelné).

Individuální konzultace

Proč jste zrušila individuální konzultace?
Protože jsem zjistila, že mi tento systém nevyhovuje. Konkrétně se sejít s neznámým člověkem, poradit a říct sbohem. Mám raději dlouhodobé spolupráce, kde tvoříme přátelské a profesionální obchodní vztahy.
Ale já fakt potřebuji konzultaci...

Napište mi a pokud budu mít prostor a chuť, domluvíme se.

Dlouhodobý mentoring

Pro koho je vhodný?

Mentoring je vhodný pro začínající webaře, pro virtuální asistentky, a pro všechny, kteří tvorbu webu a jeho správu využijí.

Lze platit mentoring na splátky?

S mými „studenty“ (mentee) mám velmi vřelé a přátelské vztahy, takže vyjdu ráda vstříc.