Probíhá úprava webu. Za dočasnou nefunkčnost prvků se omlouvám.

Úvod

O mně

Služby

Reference

Blog

Kontakt

Služby

Tvorba webů

Pronájem webů

Údržba webů

Zpětná vazba na web

Individuální konzultace

Kurz: Vylepšete svůj web teď hned

Kurz: Tvorba webu od A do Z s Divi

Kurz v přípravě. Přihlásit se

ONEBIT hosting nyní nabízí slevu
na všechny balíčky až 40 %

Vrátit se do Blogu

Kategorie: TOP | Tvorba webu
Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?
Hedviga Nosáľová | 22. 10. 2019

Výběr správného hostingu pro váš WordPress web je velmi důležitý. A důležitost většinou začneme přisuzovat až tehdy, když se s webem něco stane, nebo pokud ho potřebujeme optimalizovat, poradit se ohledně nějakého nastavení s podporou.. a až tehdy si uvědomíme, že podceňovat výběr hostingu není dobrý nápad.

Sestavila jsem řebříček nejvyužívanějších, nejznámějších nebo pro mě nejlepších webhostingů u nás. Každá zkušenost se samozřejmě liší, ale mé články směřuji pro laiky, kteří chtějí nejlepší poměr ceny a kvality, a potřebují optimalizovaný webhosting s podporou SSL certifikátu (https), e-mailovou schránku a rychlou a nápomocnou podporu.

Z mého pohledu jsou nelepší webhostingy dva, které zmiňuji jako první s nejvyšším hodnocením (Onebit a WP-hosting).

Šablona Divi se stává každou aktualizací robustnější a robustnější, proto je výběr vhodného hostingu u této šablony maximálně důležité. Nikdy nekupujte ten nejnižší hostingový tarif, jinak váš web bude neustále vykazovat technickou chybu a nenačte se.

Při výběru hostingového tarifu (pokud chcete Divi pro váš web), věnujte pozornost doporučeným parametrům pro svižný chod této robustní šablony.

Nejdůležitější je memory_limit, pokud je nízký, page builder, který je součástí Divi vám bude dělat neplechu. To stejné platí při nízkém max_input_time. Pokud se vám nedaří načíst Divi layout, je to způsobené pravděpodobně nízkým upload_max_filesize.

Na jaké parametry u hostingu musíte sledovat pro svižný chod Divi? 

  •  .php verze 7.2 a vyšší 
  • memory limit 128M
  • max execution time 180
  • max input time 180
  • upload max filesize 64M

Co je to hosting

Webhosting (nebo hosting) je pronájem prostoru na internetu pro vaše webové stránky. Dalo by se to přirovnat k pronájmu pozemku nebo bytu. Díky tomu, že platíte každý měsíc (u webhostingu se nastavuje roční nebo víceroční platba), máte své místo na internetu jisté. 

Na tento pronajatý prostor na internetu nahrajete redakční systém (jako je WordPress), přesměrujete doménu a nahráváte obrázky, pluginy, šablony a všechno, co je potřebné pro fungování webu. 

Běžné webhostingy u nás nabízí sdílený prostor. Jejich servery využívá dalších desetitisíce webů. Jsou méně rychlé, méně bezpečné a méně spolehlivé než vlastní servery, technologie a zabezpečení jdou ovšem tak rychle dopředu, že pro 90 % webů se nevyplatí investovat do vlastního řešení serverů. 

Obrovské weby jako například iDnes, Novinky, využívají vlastní dedikované nebo virtuální servery, ale zřejmě k vytváření tak mohutných webů se vy nechystáte, nebo k nákupu desítek domén, tudíž tuto část nemusím rozebírat (webhosting Váš-hosting nabízí i vlastní VPS a VDS)

Hostingy, které používám

Onebit

Hosting, který využívám pro 99 % svých projektů. Má slabší parametry, ale po zakoupení balíčku HOME + navášení memory limit (anebo balíčku BUSINESS) nemám absolutně žádný problém. Podpora je rychlá, komunikace bezproblémová. Aktivace SSL certifikátu okamžitá. Jednoduše – nic není problém. A to se mi líbí.

Oficiální web

WP-hosting

Hosting stvořený čistě na WordPress weby. Za projektem stojí programátoři, kteří netříští svou pozornost a věnují se jenom jednomu, nejrozšířenějšímu, redakčnímu systému, aby mohli přinést opravdu takové parametry a podporu, které WP weby potřebují. Díky tomuto hostingu se bude váš web načítat jak šíp. Má cachování a sama podpora, odborníci na WP, vám pomůže s optimalizací. Navíc jejich skvělá administrace obsahuje statistiky a je podobná té WordPressové.

Oficiální web

Další známé hostingy s dobrými referencemi

Váš-hosting

Tato hostingová společnost se řadí k těm malým rybičkám v našem českém rybníčku, přesto stojí za povšimnutí. Jak jsou malý, snaží se ze všech sil. Web hostovaný u nich je stabilní a díky SSD diskům, které nabízí, lze stránky lépe optimalizovat. Velmi oceňuji denní zálohy, které nejsou samozřejmostí u všech společností! Z mého pohledu má Váš-hosting mírně předražené služby, které bych doporučila spíše pro větší projekty s využitím jejich VPS.

Oficiální web

Při objednání zadejte kód VAS-HOSTING-AF3099 a dostanete slevu.

Ebola

Tarify tohoto hostingu se hlavně zaměřují na počet domén, eBola je, řekla bych, číslo jedna pro multihostingy u nás. Podpora je k dispozici nonstop, což oceňuji, protože problémy přichází většinou úplně nevhodnou dobu. eBolu moc nevyužívám právě z toho důvodu, že je multihosting. Každopádně poměr cena/výkon je velmi slušný a doporučuji každému, kdo chce mít pod jednou střechou více domén.

Oficiální web

Savana

Co se týče prostoru pro web, 10Gb prostoru je moc fajn. Savana se řadí k těm společensky oblíbeným hostingům. Jejich podpora je rychlá (ale není nonstop, po 17h máte smůlu). Avšak, tento webhosting je pro mě tak trošku zvláštní a kvůli několika věcem se neřadí mezi mé “bestovky”. SSD Disk a HTTP/2 má snad každý hosting, a to už beru za “must-have”, co mě dokáže mírně rozčílit je, že SSL je příplatková služba (+10 Kč / měsíc), ač Lets encrypt je zdarma. Tarif Savana stojí 42 Kč / měsíc (+příplatky), a má stejné parametry jako WordPress hosting. I přes oblíbenost Savany, dávám přednost jiným.

Oficiální web

Jaký hosting naopak nedoporučuji?

Wedos

Wedos buď milujete nebo nenávidíte. Ukázkou je nespočet internetových diskuzí webařů, kteří si jejich služby chválí a těch, kteří na Wedos plyvou. To, že nemám ráda Wedos je z mých praktických zkušeností, nedoporučuji tento hosting mým klientům i neklientům. Klientům ale víc, protože představa, že musím pracovat s Wedosem je noční můra : ).

Abych byla se svou zkušeností konkrétní – SSL lets encrypt je příplatková služba a jeho nastavení je zbytečně složité, jejich administrace je zastaralá, nepřehledná, podpora se mi nikdy nevěnovala (a nechtěla řešit ani problémy, které vznikly na straně hostingu),  a mé weby měly neustálé výpadky.

Výpadek webu stojí peníze! A to je něco, co nechci zažívat u svých webů ani u webů svých klientů. Od doby, co jsem přešla na Onebit ani jeden výpadek – tudíž mě ani Wedos nepřesvědčí o tom, že je problém “někde jinde”, nebo že “občasné” výpadky uprostřed dne jsou “normální”.

Wedos hraje na nízkou cenu, v létě 2019 vyšly ven s novinkou, že navyšují parametry. Umí dobře marketing a je možné, že o Wedosu slyšel i ten, kdo neví, co je hosting. Neměla by to být ale vaše první volba při výběru hostingu, to, že jsou známí neznamená, že jsou dobří.

Každý člověk má s nimi jinou zkušenost, někdo opravdu na ně nedá dopustit. Zkušenosti jsou nepřenositelné a nelze je nijak napadnout (myslím argumenty), z mého pohledu jasně vyplývá, že na trhu existují jiné, mnohem spolehlivější společnosti.

Děláte si web svépomocí?
Přidejte se do Facebookové komunity

Podporující a příjemná atmosféra s dalšími lidmi, kteří řeší stejné otázky jako vy. Probíráme vše v rámci podnikání a tvorby webu.

Další články

20% TAJNÁ sleva na Divi šablonu BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ

20% TAJNÁ sleva na Divi šablonu BEZ ČASOVÉHO OMEZENÍ

Táto nabídka se nikde nepropaguje, není na očích. Získala jsem pro vás možnost si pořídit Divi za zvýhodněnou slevu 20 % bez časového omezení. Získejte Divi s 20% slevou Co všechno získáte: Šablonu DiviPlugin Divi builder (to moc nevyužijete, ale máte to také)Extra...

číst více
PurifyCSS – jak odstranit nepoužívané CSS

PurifyCSS – jak odstranit nepoužívané CSS

Tohle je doplnění článku Divi: ultimátní návod na optimalizaci rychlosti. Protože se ve skupině množí dotazy, jak přesně provést odstranění nepoužívaného CSS, pokusím se udělat návod. Hned zkraje napíšu, že ANO, musíte používat child themu a ANO musíte vložit kód,...

číst více
Onebit hosting: Skvělá volba pro váš web

Onebit hosting: Skvělá volba pro váš web

Ano, Onebit hosting miluju! A protože vím, že téma hostingu řeší téměř každý, ráda bych tento článek věnovala jednomu, který využívám pro 98 % webů mých klientů. Proč jsem si oblíbila Onebit? JednoduchostCo opravdu nesnáším je zastaralost a složitost. Onebit má...

číst více