Výběr správného hostingu pro váš WordPress web je velmi důležitý. A důležitost většinou začneme přisuzovat až tehdy, když se s webem něco stane, nebo pokud ho potřebujeme optimalizovat, poradit se ohledně nějakého nastavení s podporou.. a až tehdy si uvědomíme, že podceňovat výběr hostingu není dobrý nápad.

Sestavila jsem řebříček nejvyužívanějších, nejznámějších nebo pro mě nejlepších webhostingů u nás. Každá zkušenost se samozřejmě liší, ale mé články směřuji pro laiky, kteří chtějí nejlepší poměr ceny a kvality, a potřebují optimalizovaný webhosting s podporou SSL certifikátu (https), e-mailovou schránku a rychlou a nápomocnou podporu.

Z mého pohledu jsou nelepší webhostingy dva, které zmiňuji jako první s nejvyšším hodnocením (Onebit a WP-hosting).

Šablona Divi se stává každou aktualizací robustnější a robustnější, proto je výběr vhodného hostingu u této šablony maximálně důležité. Nikdy nekupujte ten nejnižší hostingový tarif, jinak váš web bude neustále vykazovat technickou chybu a nenačte se.

Při výběru hostingového tarifu (pokud chcete Divi pro váš web), věnujte pozornost doporučeným parametrům pro svižný chod této robustní šablony.

Nejdůležitější je memory_limit, pokud je nízký, page builder, který je součástí Divi vám bude dělat neplechu. To stejné platí při nízkém max_input_time. Pokud se vám nedaří načíst Divi layout, je to způsobené pravděpodobně nízkým upload_max_filesize.

Na jaké parametry u hostingu musíte sledovat pro svižný chod Divi? 

  •  .php verze 7.2 a vyšší 
  • memory limit 128M
  • max execution time 180
  • max input time 180
  • upload max filesize 64M

Co je to hosting

Webhosting (nebo hosting) je pronájem prostoru na internetu pro vaše webové stránky. Dalo by se to přirovnat k pronájmu pozemku nebo bytu. Díky tomu, že platíte každý měsíc (u webhostingu se nastavuje roční nebo víceroční platba), máte své místo na internetu jisté. 

Na tento pronajatý prostor na internetu nahrajete redakční systém (jako je WordPress), přesměrujete doménu a nahráváte obrázky, pluginy, šablony a všechno, co je potřebné pro fungování webu. 

Běžné webhostingy u nás nabízí sdílený prostor. Jejich servery využívá dalších desetitisíce webů. Jsou méně rychlé, méně bezpečné a méně spolehlivé než vlastní servery, technologie a zabezpečení jdou ovšem tak rychle dopředu, že pro 90 % webů se nevyplatí investovat do vlastního řešení serverů. 

Obrovské weby jako například iDnes, Novinky, využívají vlastní dedikované nebo virtuální servery, ale zřejmě k vytváření tak mohutných webů se vy nechystáte, nebo k nákupu desítek domén, tudíž tuto část nemusím rozebírat (webhosting Váš-hosting nabízí i vlastní VPS a VDS)

Hostingy, které používám

Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?

Onebit

Hosting, který využívám pro 99 % svých projektů. Má slabší parametry, ale po zakoupení balíčku HOME + navášení memory limit (anebo balíčku BUSINESS) nemám absolutně žádný problém. Podpora je rychlá, komunikace bezproblémová. Aktivace SSL certifikátu okamžitá. Jednoduše – nic není problém. A to se mi líbí.

Oficiální web

Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?

WP-hosting

Hosting stvořený čistě na WordPress weby. Za projektem stojí programátoři, kteří netříští svou pozornost a věnují se jenom jednomu, nejrozšířenějšímu, redakčnímu systému, aby mohli přinést opravdu takové parametry a podporu, které WP weby potřebují. Díky tomuto hostingu se bude váš web načítat jak šíp. Má cachování a sama podpora, odborníci na WP, vám pomůže s optimalizací. Navíc jejich skvělá administrace obsahuje statistiky a je podobná té WordPressové.

Oficiální web

Další známé hostingy s dobrými referencemi

Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?

Váš-hosting

Tato hostingová společnost se řadí k těm malým rybičkám v našem českém rybníčku, přesto stojí za povšimnutí. Jak jsou malý, snaží se ze všech sil. Web hostovaný u nich je stabilní a díky SSD diskům, které nabízí, lze stránky lépe optimalizovat. Velmi oceňuji denní zálohy, které nejsou samozřejmostí u všech společností! Z mého pohledu má Váš-hosting mírně předražené služby, které bych doporučila spíše pro větší projekty s využitím jejich VPS.

Oficiální web

Při objednání zadejte kód VAS-HOSTING-AF3099 a dostanete slevu.

Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?

Ebola

Tarify tohoto hostingu se hlavně zaměřují na počet domén, eBola je, řekla bych, číslo jedna pro multihostingy u nás. Podpora je k dispozici nonstop, což oceňuji, protože problémy přichází většinou úplně nevhodnou dobu. eBolu moc nevyužívám právě z toho důvodu, že je multihosting. Každopádně poměr cena/výkon je velmi slušný a doporučuji každému, kdo chce mít pod jednou střechou více domén.

Oficiální web

Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?

Savana

Co se týče prostoru pro web, 10Gb prostoru je moc fajn. Savana se řadí k těm společensky oblíbeným hostingům. Jejich podpora je rychlá (ale není nonstop, po 17h máte smůlu). Avšak, tento webhosting je pro mě tak trošku zvláštní a kvůli několika věcem se neřadí mezi mé “bestovky”. SSD Disk a HTTP/2 má snad každý hosting, a to už beru za “must-have”, co mě dokáže mírně rozčílit je, že SSL je příplatková služba (+10 Kč / měsíc), ač Lets encrypt je zdarma. Tarif Savana stojí 42 Kč / měsíc (+příplatky), a má stejné parametry jako WordPress hosting. I přes oblíbenost Savany, dávám přednost jiným.

Oficiální web

Jaký hosting naopak nedoporučuji?

Hostingy – které jsou pro provoz WordPressu a Divi nejlepší? A které naopak nedoporučuji?

Wedos

Wedos buď milujete nebo nenávidíte. Ukázkou je nespočet internetových diskuzí webařů, kteří si jejich služby chválí a těch, kteří na Wedos plyvou. To, že nemám ráda Wedos je z mých praktických zkušeností, nedoporučuji tento hosting mým klientům i neklientům. Klientům ale víc, protože představa, že musím pracovat s Wedosem je noční můra : ).

Abych byla se svou zkušeností konkrétní – SSL lets encrypt je příplatková služba a jeho nastavení je zbytečně složité, jejich administrace je zastaralá, nepřehledná, podpora se mi nikdy nevěnovala (a nechtěla řešit ani problémy, které vznikly na straně hostingu),  a mé weby měly neustálé výpadky.

Výpadek webu stojí peníze! A to je něco, co nechci zažívat u svých webů ani u webů svých klientů. Od doby, co jsem přešla na Onebit ani jeden výpadek – tudíž mě ani Wedos nepřesvědčí o tom, že je problém “někde jinde”, nebo že “občasné” výpadky uprostřed dne jsou “normální”.

Wedos hraje na nízkou cenu, v létě 2019 vyšly ven s novinkou, že navyšují parametry. Umí dobře marketing a je možné, že o Wedosu slyšel i ten, kdo neví, co je hosting. Neměla by to být ale vaše první volba při výběru hostingu, to, že jsou známí neznamená, že jsou dobří.

Každý člověk má s nimi jinou zkušenost, někdo opravdu na ně nedá dopustit. Zkušenosti jsou nepřenositelné a nelze je nijak napadnout (myslím argumenty), z mého pohledu jasně vyplývá, že na trhu existují jiné, mnohem spolehlivější společnosti.

Další články

Získejte Divi s 20% letní slevou! Končí 1.9.2020

Získejte Divi s 20% letní slevou! Končí 1.9.2020

Máme tady další slevu na Divi. Získejte tuto šablonu s 20% slevou (anebo si počkáte na Black Friday?). Získáte: Šablonu Divi Plugin Divi builder (to moc nevyužijete, ale máte to také)Extra šablona (opuštěný synek vývojářů, ale dostačuje pro magazínové weby)100+...

Mioweb za 30 tis / ročně? Přejděte k levnějším alternativám!

Mioweb za 30 tis / ročně? Přejděte k levnějším alternativám!

Aktualizace: 23.06.2020, 28.06.2020, Kapitoly článku: Nová cenová politika Miowebu- nástroje, které si musíte nastavit sami- nástroje, které si musíte spravovat a rozvíjet samiAlternativy k emailinguAlternativy k FapiFakturační systémyAlternativy k MiowebuNejlepší...

Jak probíhá spolupráce a proč je poptávkový dotazník důležitý?

Jak probíhá spolupráce a proč je poptávkový dotazník důležitý?

Popis spolupráce v krocích Prvním krokem je vyplnění poptávky. Na jejím základě vám napíši cenovou kalkulaci a technické možnosti. V případě, že potřebuji více informací, nebo něco dovysvětlit, spojíme se telefonicky / e-mailem. Po odsouhlasení kalkulace (a zároveň...

Divi: ultimátní návod na optimalizaci rychlosti

Divi: ultimátní návod na optimalizaci rychlosti

uptade 24.04.2020 Dlouho očekávaný článek o optimalizaci rychlosti Divi je tady. Ve skupině jsem to několikrát naznačila, že se tento článek rýsuje, ale protože je mnoho práce, nestíhám vydávat články tak pravidelně, jak bych chtěla. Ale konečně je to venku a doufám,...

Elegant Themes slaví 12 let a rozdává 20% slevy na nákup Divi theme

Elegant Themes slaví 12 let a rozdává 20% slevy na nákup Divi theme

Z malých vývojářů šablon, Elegant Themes, se za 12 let působnosti stali špičky a mohou se pochlubit s více než půl milionem zákazníků. Oproti jiným šablonám z Themeforest je to obrovské číslo. Kdo ještě neví, co je to Divi? Divi je tolik milovaný nebo nenáviděný...

Divi: Video návod na vlastní fullwidth menu

Divi: Video návod na vlastní fullwidth menu

Ve skupince jsem to slíbila již před pár týdny (?). Tak zde je slibovaný návod, jak si udělat vlastní menu na plnou šířku. Protože mi video nahrálo jenom jeden list a na konci videa jsem chtěla ukázat, jak to ve výsledku vypadá, mám ty videa dvě. Použila jsem video,...

Divi: Jak udělat Swipe kolonek na mobilu

Divi: Jak udělat Swipe kolonek na mobilu

Miluju swipe scrollbar. Pokud máte totiž více než 4 kolonky, ušetří to nemalé místo na mobilních zařízeních. Je to uživatelsky přívětivé a o to jde. Takže, prvně ukázka toho, co to je swipe: Na deskopu to vypadá běžně: A takhle to vypadá na mobilu: Jaký je postup?...

Divi: Jak na mobilu dát kolonky vedle sebe místo pod sebe

Divi: Jak na mobilu dát kolonky vedle sebe místo pod sebe

Divi nemá jednoduché nastavení ikonek, tlačítek, obrázků a dalších modulů pro pohodlné mobilní zobrazení. Ale nevadí, s kousíčkem CSS se to dá napravit. Nejen, že zobrazení například upoutávek pod sebe na mobilních zařízeních je UX anti-friendly, ale zbytečně...

6 + 12 pluginů pro WordPress, které používám a doporučuji

6 + 12 pluginů pro WordPress, které používám a doporučuji

Pluginy jsou malé programy, které doplňují funkcionalitu WordPressu. WordPress je open-source systém a ve spojení s jeho obrovskou popularitou vznikly a pořád vznikají nové pluginy od vývojářů z celého světa. V tomto příspěvku bych se ráda věnovala tomu, jaké pluginy...

Rychlý tip: Buďte vždy majiteli domény a hostingu!

Rychlý tip: Buďte vždy majiteli domény a hostingu!

Ač za pár měsíců tady máme rok 2020, přesto některé agentury pořád žijí v roce 2000 a nabízí služby, které se mi nezdají moc legitimní. O čem mluvím? Sama bych tomu nevěřila, kdyby za mnou nechodili klienti s dotazem, jak by tohle měli vyřešit. Agentura, která jim...

Knihovna kódů

link rel preload

<link rel="preload" href="ZADEJTE URL" as="font" type="font/ttf" crossorigin> type="font/XXX-doplňte dle koncovky" "URL" - zkopírujte odkaz (např z google page insight)